logotyp
Login

Spolehlivost

Nemuset se o nic starat, a mít zajištěné teplo a teplou vodu. To je sen v podstatě každého z nás.

Něco jako jistota, že ráno vyjde slunce.

Naše firma si toto klade jako směr, kterým se ubírat. Neprohlašujeme, že to tak ve Vašem případě všechno bude. Ale budete mít jistotu, že o to nám jde.

Solární kolektory jsou úspěšně využívány i v severnějších zemích, jako Švédsko a Kanada. Samo slovo kolektory znamená "sběrače".

Vakuový kolektor VV8

Vakuový kolektor s fotovoltaickým panelem k zálohování chodu čerpadla.

Tedy kolektory sesbírají velmi spolehlivě energii dopadajícího záření. Proto také vypadají tmavé, protože odrazí málo světla z toho, které na ně dopadne. Jasně patrný tmavý vzhled kolektoru na obrázku demonstruje, že jen malé procento dopadajícího světla se odrazilo.

Pokud ponecháme prázdný kolektor na slunci, vyrovná se jeho vnitřní teplota kolem 280°C Je pochopitelné, že při takové teplotě udržet cílovou tekutou náplň v kapalném stavu by vyžadovalo tlak v systému kolem 64 barů (6,4 MPa), přičemž provozní maximum většiny kolektorů je 6 barů.
Proto se kolektory musejí ochlazovat prouděním pracovní kapaliny poháněné čerpadlem. Při rozumně nastaveném tlaku 3,6 baru (360 kPa) je bod varu vody cca 140°C, takže můžeme říci, že kolektor pracuje bez problémů s teplotami do 130°C. Většinou však odváděním tepla do akumulační nádrže udržujeme kolektor o 5 až 20 ° teplejší, než voda v nádrži. Jinak by docházelo k většímu úniku tepla vyzařováním.

Nastane-li výpadek proudu, musí být systém jištěn pojistnými ventily proti nadměrnému tlaku, a ideálně též záložním zdrojem pro případ krátkodobého výpadku proudu. Při hrozbě delších odpojení od proudu je vhodné uvažovat o fotovoltaickém zdroji. Ten pak v době slunečního svitu, kdy má běžet čerpadlo, vyrábí proud, a kolektor je chlazen.

Výhodou tlakového řešení je využití schopnosti tepla přecházet z teplejšího tělesa na chladnější. Tedy z kolektoru vychází kapalina 105°C , cestou trochu zchladne např. na 100°. Při příchodu do výměníku, kde na druhé straně je voda v bojleru třeba 90°C horká, ještě stále probíhá předávání tepla z kolektorů do bojleru. Pokud bychom pracovali s nižším tlakem, pak by třeba nebylo možné už žádné další teplo do akumulační nádrže předat.

Navrhnout celý systém tak, aby byl spolehlivý po dlouhou dobu je jedním z klíčů. Druhým klíčem je servisní smlouva s naší firmou.

Spolehlivost pomocí servisní smlouvy

Kromě správně navrženého systému je optimální, aby nad systémem dohlížela specializovaná firma.

Servisní firma má prostředky k změření účinnosti, provozních parametrů, může ověřovat v pravidelných intervalech (třeba 1 x ročně) funkčnost součástí systému, je po ruce, když chcete systém rozšířit, upravit, nebo kdyby se něco nedařilo jak má.

Za malý měsíční poplatek si zajistíte smluvní prohlídku 1 x ročně, slevy pro případ nezáručních závad, a zejména při modernizaci a rozšíření instalovaného zařízení. Mimo to jsme připraveni Vám v rámci takové smlouvy poskytnout zdarma odbornou radu k zabudování dalších prvků systému, jako je kotel, elektrický dohřev, sazby za elektřinu, tepelné čerpadlo, klimatizace, případně s tím spojené stavební úpravy.

Jiné druhy
V současnosti jsou nejznámější ploché nevakuové kolektory. >>


Vakuový
Tedy kolektory sesbírají velmi spolehlivě energii >>


Za kolik let
Tahle otázka je zásadní, ale docela těžká. Na těchto >>


Copyright www.solarni-ohrev.cz

Created by © 2008 - 2010 ALS-Euro s.r.o. - další informace a ceny stránek, tvorba www stránek pro školy a školky
ALS-Euro s.r.o. - Tvorba www stránek a internetových obchodů

Doporučujeme::
Apartmány Rokytnice nad Jizerou | Šperky, náušnice, bižuterie | Robotické vysavače, hračky, přikrývky a polštáře, povlečení, zverimex a chovatelské potřeby | Tvorba webových stránek |